ČASOPISY

Kde jste nás mohli vidět v médiích.

Reportáž o výcviku po síti v časopisu Psí kusy
18/4/2019

Přes počítačové sítě se v dnešní době řeší kde co, od nákupu rohlíků či psích granulí přes zařizování dovolené až... až po výcvik psů. Že si to nedokážete přestavit? Tak se podívejme, jak to může v praxi fungovat. Na vlastní kůži si to ověřila Malina z krnovského útulku a její majitelka.

Mít vychovaného a bezproblémového psa je asi přáním všech pejskařů a ani já nejsem výjimkou. Jenže mi přišla do života Malina, nyní tříletá kříženka, a rozhodla se, že mi dá, co se výcviku týče, pořádnou lekci.

 

Dotaz pro článek na webu PROZENY.CZ
11/9/2018

Rozhodli jste se pořídit si psa? Ještě než nadšeně poběžíte do nejbližšího útulku nebo chovné stanice, zastavte se a přemýšlejte. Pes je podobně jako dítě velká zodpovědnost – na rozdíl od potomka si však chlupatého kamaráda můžete vybrat. Volbu nepodceňujte, obzvlášť pokud to bude vaše první zkušenost.

„Je těžké doporučit konkrétní plemeno, protože v každém vrhu štěňat existují více či méně dominantní psi a každý člověk má jiné potřeby. Obecně jsou do začátku fajn společenská plemena, jako jsou bišonci, psíci papillon, naháči, kavalír king Charles španěl, mops, francouzský buldoček nebo třeba pražský krysařík. Výborní jsou i jorkšíři. Nejsou tak náročná a jsou malá, takže když se něco vymkne kontrole, vám ani ostatním lidem nehrozí tolik nebezpečí,“ radí kynoložka Pavla Polymnia z webu Psí souvislosti.

Z menších psů by se kynoložka pro začátek vyhnula bíglům, Jack Russell teriérům, parson teriérům a jezevčíkům – jejich výchova je náročnější.

Publikace v magazínu ZDRAVÍ 13/4/2018

Na jakém principu fungují vaše on-line kurzy a komu jsou primárně určeny?

"Soustředím se na to, aby lidé pochopili, jakým způsobem pes myslí, a naučili se včas a správně reagovat na jeho chování. Osvětluji páníčkům, co pes k životu potřebuje, aby byl šťastný a spokojený. Jak s ním komunikovat, aby to vůči němu bylo fér, a přitom aby nezapomínali sami a sebe. Přála bych si, abych byla prospěšná všem, kteří touží být ve vztahu se svým psem spokojení. Kurz jsem vytvořila pro ty, kdo vnímají, že mají na chování psa zásadní vliv. Pro ty, kteří mají odvahu svým prostřednictvím pomoci svému psu, a naopak prostřednictvím svého psa pochopit lépe sami sebe." Pavla Polymnia

Rozhovor pro web ZENYDIVKY.cz
19/3/2018

Naučte se rozumět svému psovi

Pavla Polymnia Chocholoušová má zajímavé nejen jméno, ale i profesi. Věnuje se psím souvislostem. S nadšením mi o jejím umu vyprávěla jedna známá, tak jsem se rozhodla, že ji pro vás vyzpovídám a zjistím, v čem se její výcvik liší od jiných.

Jak jste se dostala k výcviku psů?

Ocitla jsem se v Řecku plném pouličních psů a pejskařů, kteří...

Zbytek článku si přečtěte >>ZDE<<

Rady a tipy pro časopis TINA 
13/3/2018

Proč pes tahá na vodítku?

Protože může. Když se mě někdo na tuhle otázku zeptá, před sebou vidím celou škálu souvislostí. Snažím se najít záchytný bod, jak toto objasnit, aby se člověk necítil zle. Souvisí to  převážně s respektem a s tím, že pán to psu toleruje. Já si prostě nedovedu představit, že vodím psa, který mě tahá, proto co nejdříve zařídím, aby mne netahal. Mnoho lidí neví, jak to psa naučit nebo netuší, že ho to musí naučit oni. Postupně začnou tahání psa omlouvat, obhajovat a nakonec si zvyknou na to, že je pes táhne a už je nenapadne, že se to dá změnit. Prostě se s tím smíří.

Kupte si časopis Tina ze 13. 3. 2018

Rozhovor pro web ZENA.cz
9/2/2018

Vystudovala sice cestovní ruch, ale živila se vším možným. Byla instruktorkou lyžování, potápěčkou, obchodní referentkou, tančila a točila s ohněm v jižní Evropě.

Začala vytvářet světelné a ohnivé show a plánovala kariéru tímto směrem. Když ale při návštěvě Kréty potkala svého muže, život se jí převrátil vzhůru nohama. Zůstala v Řecku, porodila holčičku, začala se věnovat kynologii a založila web www.psisouvislosti.cz, na kterém pořádá ojedinělý online kurz. V něm se mimo jiné dozvíte i to, jak komunikovat se svým psím miláčkem.

Celý článek naleznete  >>zde v odkaze.<<

Online kurz Psí souvislosti

1. TÉMA

2. TÉMA

3. TÉMA

4. TÉMA

Naučte se rozumět psím souvislostem...