Jak vznikly psí souvislosti
aneb jak komunikovat se svým psem

Učím online, jak rozumět psům a jak se s nimi férově a s citem můžete domluvit, aniž byste narušili váš vzájemný vztah. Naučím vás vidět maličkosti, které ve vztahu a komunikaci se psem hrají zásadní roli. Objevíte veliký svět souvislostí, který vás nepřestane fascinovat.

Žiju od roku 2011 v Řecku, v Athénách a vlastním od roku 2014 psa z ulice jménem Díno Dinosaurus.

Původně jsem ale do Řecka přiletěla s krátkosrstou kólií Arinkou, která v roce 2014 ve svých 7 letech vážně onemocněla a po dvou měsících snahy ji zachránit, jsem ji musela nechat odejít.

Chci vám vyprávět, proč je důležité rozumět psím souvislostem a vědomě komunikovat se svým psem, aby vás pes poslouchal a vy se vyznali ve svých vnitřních pocitech vůči němu, které často vnášejí ten největší zmatek do výchovy a výcviku.

Zkrátka, abyste našli pevnou půdu pod nohama a uměli si poradit v každé situaci. Věděli, jak se váš pes cítí a uměli se s ním férově a s citem domluvit.

Teď už vím, kdy mám svýho psa povzbudit a kdy naopak usměrnit a proč. Už ho nepodceňuju, ale ani nepřeceňuju.

Už ho nesrovnávám s jinými psy nebo s mými předchozími,
jako jsem to kdysi dělávala s Arinkou.

Ovládám své emoce, když mě Díno rozčílí. Uvědomuju si, jak moc bych v jeho očích klesla a co by to v našem vztahu způsobilo. Neznamená to ale, že se rozčílit nemůžu.

Naučila jsem se pracovat se svojí energií a hlavně díky pouličním psům jsem se naučila rozumět psí řeči a natočila jsem pro vás unikátní videa, která vás to naučí taky. Dřív jsem netušila, že nějaké psí signály existují a že je psi v komunikaci s námi tolik používají.

Už chápu, proč psi skáčou na lidi, kteří je nechtějí a ty, které se z nich můžou zbláznit, s přehledem ignorují.

Teď už vím, že nejdůležitější ve vztahu se psem je důvěra. Tu získáte tak, že vám pes bude rozumět a nepodlehnete svým emocím.

Pes nebude respektovat toho, kdo ho ponižuje, křičí na něj nebo se k němu chová hrubě. Jsem pejskař rebel, protože věřím, že nic není absolutní a že vše je možné, a proto ráda řeším nemožné.

„Jednoduchý návod pro psa NEEXISTUJE, protože ani pes, ani člověk není stroj.
Ve vztahu se psem je nutné PŘEMÝŠLET."

Propojuju dva „zdánlivě“ odlišné světy. Učím psy i lidi, aby se respektovali navzájem.

A to i přesto, že pes bude vždy ten, který se bude muset ve vztahu s člověkem podřídit a následovat ho. Tohle je naprostý základ ke zdravému vztahu se psem, protože polidšťování způsobuje zmatek v hlavě psa. 

Člověk mu dává roli, která mu nepřísluší. Pes si ho pak krásně omotává kolem svých tlapek a mnohdy to končí tyranií páníčka. Jenže jeho dominantní chování je pro mě teď už naprosto logické.

Chování svého psa si neberu osobně, což jsem s Arinkou neuměla a hodně to ovlivňovalo mé nálady, pocity zklamání a naštvanost vůči ní.

Naučila jsem se být vždy o krok napřed a můžu to naučit i vás.

Už se mi prostě nestane, že svýho psa v afektu uhodím, zatřesu s ním, nebo na něj surově zakřičím a nedej Bože ho delší dobu psychicky deptám jako jsem to dělávala kdysi. (Asi v bezradnosti sama se sebou a v domnění, že můj pes pochopí, že jsem vážně naštvaná a že to příště už neudělá.)
Už nezažívám nekonečné pocity výčitek, že něco dělám špatně. To ale také neznamená, že to občas nedělám špatně.
Už mě psí láska neovládá, nevydírá,...
Než něco takového mám nutkání udělat, raději se na chvíli podívám do strany (tak mě to naučili psi) a nebo se tam dívám do té doby, než mě vztek přejde, popřípadě úplně odejdu. 😀 Třeba si zavřu oči, prodýchám si to a hezky si v hlavě odůvodním, co se stalo a proč a jak to mám řešit s nadhledem a klidem.
... ale dělá mi radost, léčí mě a posouvá mě vpřed. A stejně tak se mnou vnitřně roste i můj pes.
Rozdíl je v tom, že si své chyby dokážu uvědomit a napravit je. Odpustit si a jít dál.

A právě tyhle rozdíly, mě přinutily k hledání svých odpovědí a 
vědomé komunikace se psem.

Chtěla jsem vytvořit férové podmínky pro něj, ale i pro sebe. Najít rovnováhu v tom všem a vědět, co přesně dělám a proč.

Dva měsíce, které jsem bojovala o záchranu Arinky, jsem neustále přemýšlela o tom, kde jsem dělala chyby. Hledala jsem souvislosti s jejím onemocněním a svým chováním vůči ní.

Pár měsíců před tím, než ochrnula, jsem se totiž rozhodla kynologii věnovat profesionálně a ponořila jsem se do studia výchovy a výcviku psa. Tak proč teď musela odejít? Křičelo to na mě ze všech stran!

Ještě než se to stalo, jasně jsem viděla, jak se uvnitř otevírá, že to funguje. Jak nabývá na větším sebevědomí a jak je moje komunikace k ní jemnější a více vědomá. Neskutečně jsem se těšila na to, že znovu začneme cvičit dog dancing a že jí odnaučím to její šílené štěkání a že mě bude ve výcviku s klienty doprovázet.

Fascinovalo mě, když jsem jasně viděla,
že to je celé o mém přístupu.

Byla jsem perfektně rozjetá, ale nic z mých představ se nestalo...

Po jejím odchodu jsem to nevzdala jen proto, že se můj vlak už rozjel a já měla na starost svého prvního klienta. 

Pak do mého života vstoupil i pouliční pes Díno, který s sebou však přinesl další ohromné výzvy.Měl různé nemoce, zdrhal na své pouliční obchůzky a trpěl separační úzkostí. Navíc ho můj muž i dcera nechtěli přijmout a trvalo minimálně půl roku, než se situace začala trochu klidnit.

Několikrát jsem to chtěla vzdát, ale vždy se objevil další klient a tak jsem ve své práci a studování pokračovala dál. Čím víc jsem pracovala s klienty, tím víc jsem si uvědomovala, kolik toho o psech a lidech vím.

A pak jsem na FB natrefila na Stáňu Mrázkovou (teď už Stiborovou), nadšenou online marketérku a vstoupila jsem do jejího online kurzu Podnikání z pláže.

Myslela jsem, že se tam něco dozvím o marketingu a ani ve snu by mě nenapadlo, že díky tomuhle  kurzu o dva roky později sestavím svůj vlastní online kurz pro pejskaře, o kterém budou klienti s nadšením říkat, že je to nefalšovaný poklad, kurz k nezaplacení, že by se měl stát řidičákem na psa a dokonce to, že jeho projití by se mělo uzákonit!

Díky jejímu skvělému vedení mi došlo, že můžu sdílet své vědomosti online a dělat to, co miluju z Řecka a přesto ve svém rodném jazyce.

Už tehdá jsem si registrovala web na Psí souvislosti, ale veřejně jsem poprvé vystoupila na blogu www.pavlapolymnia.cz

Postupně vše vykrystalizovalo do velkého
projektu Psích souvislostí.

Kdybych se nastala matkou, nepochopila bych hlubší smysl života.

Kdybych nepřijela žít do Řecka, nepoznala bych, co je to pokora.

Kdybych nepřišla o Arinku v době, když jsem se pro kynologii rozhodla, nedokázala bych se tak kriticky dívat ke svým chybám a nikdy bych se vám tolik neotevřela.

Kdybych si Dína z ulice nevzala, nezjistila bych, jak vědomý vztah se psem doopravdy funguje.

Studií Psích souvislostí získáte klid na duši a svobodu v komunikaci se svým psem. Pochopíte souvislosti, které vám pomůžou změnit komunikaci se svým psem a dají vám odpovědi na jeho „zdálobyse“ nevysvětlitelné chování.

Staňte se NEOBYČEJNÝM pejskařem a 
vydejte se na dobrodružnou cestu se svým psem.

Vžijte se na chvíli do role psa a zjistěte, jak si vás bezpečně omotává kolem svých tlapek. Zasmějte se s e-knihou:

Jak vyzrát na páníčka

(návod psaný pro psy)

0
páníčků
e-book už rozesmál

                 PS: Je pro vás ke stažení ZDARMA.