Iveta a Čan

Galerii fotek najdete níže...

...„Náš vztah je tisíckrát lepší, než byl, i když jsem si myslela,
že lepší být prostě nemůže, že to nejde."...

Iveta a Čan

 1.Proč jsi do kurzu vstoupila?

Vždycky jsem toužila po tom, aby existovalo něco, co mi jednoduše a nejlépe otevře cestu do psí duše. Do psího světa.

Chtěla jsem vědět, proč se pes chová tak či onak? Proč nedělá to či ono? Nebo, co znamená, když….? Miliony otázek, ale žádná odpověď.

Myslela jsem si, že dělám vše nejlépe a z lásky k němu, ale dozvěděla jsem se úplně jiné souvislosti, které mě dovedli k totální změně ve vztahu se psem.

2. Měla jsi nějaké pochybnosti?

Měla jsem s Čanem (4 letý NO) tolik problémů, o kterých jsem si myslela, že prostě nejdou zvládnout. Myslela jsem si, že všechno dělám správně, když udělám z lásky k němu vše, co mu na očích vidím.

Víte, třeba s balonkem….. Nikdy jsem nedokázala odolat, když ke mně přišel a svýma psíma očima žadonil, abych mu balonek hodila.

No, úplně jsem se radostí rozplývala, že chce jen ode mě, abych mu balonek hodila, říkala jsem si „ Jéééé, ten pes mě miluje, chce si hrát jen se mnou“. Ano, vážně mi jeho chování dělalo dobře.

Nebo, když za mnou neustále chodil až do baráku…. Jenže já nedokázala zařídit to, aby z toho baráku šel taky zpátky ven. Prostě a jednoduše si dělal se mnou, co chtěl. A já ho poslouchala, protože jsem si myslela, že mu tím prokazuji svojí lásku. Že mu tímto dávám najevo, jak moc ho mám ráda a záleží mi na něm.

Vůbec jsem do té doby neznala slovo respekt. Teda znala , ale myslela jsem si, že je to něco špatného, aby mě pes respektoval. Přeci svého psa miluju ne? Tak po něm nebudu chtít, aby mě respektoval! Vždyť je přeci tak roztomilé, když si umí říct, co přesně chce, i když je to stylem, že vlastně komanduje on mě. Ale z lásky k němu jsem mu to tolerovala a ještě se blahem rozplývala.

Jak rychle jsem se ze všeho vzpamatovala díky kurzu!!!! No, dobře, rychle ne, musela jsem vstřebávat to, že jsem vlastně všechno dělala špatně, i když s vědomím, že to vše dělám dobře. Tohle zjištění pro mě bylo asi nejtěžší. Moc mi v té době pomohla Pavlina podpora a její zpětná vazba na Pátrací otázky.

Víte, ani jsem nevěřila tomu, že bychom to my dva zvládli. Ale zvládli! Náš vztah je tisíckrát lepší, než byl, i když jsem si myslela, že lepší být prostě nemůže, že to nejde.

„Zjistila jsem, že tento kurz je k nezaplacení a že mi dal víc, než v co jsem doufala.

Čan mě teď respektuje a já jeho. Už vím, jak s ním komunikovat, aby byl spokojený on i já.

3. S čím ti kurz pomohl?

Hledala jsem dlouho odpovědi na všechny moje problémy a otázky, co se týče chování psa. Jsem šťastná, že jsem našla tento kurz. Dal mi vše, po čem jsem toužila. Díky kurzu naučila, jak svého psa zvládat, aby mě respektoval, poslouchal a nedělal si co chce a kdy chce.

Vyřešila jsem spoustu malých i velkých problémů včetně honění cyklistů, motorek, aut, slepic, koček a všeho, co nám po zahradě chodilo. Už za mnou nezdrhá na zastávku, když odcházím a horlivě nepláče, když ho musím zavřít do kotce nebo jen opouštím zahradu. Už si nevynucuje moji pozornost a já vím, jak poznat, když mě chce jen pro sebe a jak na to reagovat.

Už netahá na vodítku, ale jde mi krásně vedle nohy a dokonce si to náramně užívá a co víc, přestal se bát bouřky, protože jsem díky kurzu našla způsob, jak ho od ní odpoutat a už jí tolik nevnímat. Je nyní při bouřce v klidu a já taky.

Všechny tyhle problémy jsme za poslední půl rok dokázali vyřešit a Čan si teď užívá procházku mnohem víc, než když vodil on mě. Vím, co udělat a jak se chovat, aby mě ve všem poslechl, aby si nevšímal toho, čeho nemá.

„Prostě se u nás všechno změnilo k lepšímu a hlavně, jsme šťastný a spokojený oba dva.“

Náš život je nyní mnohem hezčí, zajímavější, láskyplnější a bohatší.

4. Komu bys ho doporučila a proč?

Kurz bych doporučila všem, kteří milují svého psa a chtějí mu dokonale rozumět, protože jim „ polopatě“ vysvětlí, jak to mezi psem a člověkem může krásně fungovat.

Až teď, co jsem si prošla celým kurzem, můžu s klidnou duší a čistým svědomím říct:

„ Jo, konečně mi dal někdo něco, co jsem tak dlouho hledala a nikde nenašla. Konečně rozumím svému psu a máme vztah na 100%.“

Kurz není pro každého. Je pro ty, kteří jsou odhodlaní změnit sami sebe.

PS: Když jsem to dokázala já, která svému psu nedokázala říct NE, zvládne to každý! Přeji i vám hodně šťastných chvil s vaším psem a krásný život.

Iveta Trojanová a Čan

Udělejte si chvilku s neobvykle psanou knihou 
 a získejte pravidelnou inspiraci  k výchově svého psa.

Jak vyzrát na páníčka

(návod pro psa)

Vžijte se na chvíli do role psa a zjistěte,
jak si páníčka bezpečně omotat kolem svých tlapek. 

0
páníčků
ebook rozesmál