Světlana Dubnová a Líla

...„Velmi mě oslovovalo i Tvoje smýšlení nad
partnerským vztahem se psem.
"...

Světla byla mým hostem na webináři, kterého se bohužel nemohla z technických důvodů zúčastnit. Prostě se nám to nepodařilo propojit.

Byla tak hodná a svoje odpovědi do druhého dne sepsala a já jsem je mohla rozeslat své databázi. Moc si toho vážím a za odpovědi moc děkuji.

PS: A ještě si neodpustím malou poznámku. Možná by se vám zdálo, že Světlanu nebo i jiné klienty dávno znám a že jsou to mé kamarádky. To je ale veliký omyl! Vřelý vztah je jen výsledkem nadšení a vzájemné důvěry, která mezi námi v průběhu kurzu vnikla.

Světla a Líla

Mohla bys nám, prosím říci, jaké problémy jsi s Lílou měla?

Máme čtyřletou fenku křížence boloňského psíka a jorkšíra. Je od pohledu roztomilá. Problémy, které jsem s ní měla, mohu  označit jako neposlušnost. Neposlušnost v takovém rozmezí, které často vídáme i u jiných psů a nikdo se nad tím moc nepozastavuje, přechází se to.

Někdy to člověka ale i naštve a na psa se pak zlobí. Já to takhle také měla. Líla skákala na lidi, se kterými jsem se zastavila, táhla na vodítku až se dusila a sípala a nic na ni neplatilo, po zazvonění zvonku u dveří štěkala dlouho jako zběsilá a nedala se utišit, když byla na volno, tak na přivolání moc nereagovala.

Co sis myslela před vstupem do projektu? Měla jsi nějaké očekávání?

Na vstup do projektu jsem čekala – než ho otevřeš. Díky Tvým webovým stránkám jsem už věděla, že pro mě jsou Tvoje  informace srozumitelné. Velmi mě oslovovalo i Tvoje smýšlení nad partnerským vztahem se psem. Chtěla jsem vědět, jak mám docílit poslušnosti u svého psa.

Jakým způsobem ti projekt pomohl a zda ti vyhovoval způsob, jakým je kurz sestavený.

Přišly změny a přesně ty, které jsem potřebovala. Zmizely nešvary, které by se daly ještě dlouho tolerovat a občas se kvůli nim zlobit. Já už to ale chtěla  jinak a dozvěděla jsem se od Tebe, jak toho mám docílit.

Kurz je bohatý na informace a někdy to pro mě bylo náročné  všechno dobře vstřebat. Ale ke všemu se dá dle libosti vracet, zjistila jsem, že mi pomáhalo  mít na očích Tvoje hlídací tabulky a hlavně pokračovat pořád dál.

Jak bys ohodnotila videa ke kurzu. Mohla bys to nějak popsat? Co tě v nich zaujalo a oslovilo nejvíce?

Videa pro mě vždy byla velkým zážitkem. Když jsem se na ně podívala poprvé, tak jsem tam moc nevyčetla. Jakmile jsem si přečetla Tvůj popis situace – najednou se mi rozbřesklo a já to tam už také viděla!

V současné době mi toto rozvšímání  přináší klid do našich společných procházek s Lílou. Umím si už  otipovat páníčka a jeho psa ještě před tím, než se mineme-jestli to bude v pohodě nebo by mohl být zádrhel.

Jak bys shrnula pátrací akci vztahu. Pomohly ti mé zpětné reakce na tvé vyplněné otázky? Myslíš, že bys dosáhla takové změny i bez pátracích otázek?

Jsem moc ráda za zpětnou vazbu, kterou jsi mi dávala  na moje vypracované domácí úkoly- na tzv.“Pátrací otázky“ . Při zpracování otázek se mi téma vždy více ujasnilo a to, co mě samotné třeba ještě nedošlo, tak jsi mi  pomohla rozkrýt v té zpětné vazbě. (Tam jsem si i vždy potvrdila, že psům  rozumíš a umíš mě i správně navést k funkčnímu řešení.)

Je tento stav trvalý? Jak to vnímáš nyní po dvou měsících od dokončení kurzu?

Přístup, který jsem začala praktikovat, se mi už stal  přirozeností. Ke svému dřívějšímu chování se už nehodlám vracet. To už ani nejde. Nedávalo by mi to smysl. 

Komu bys kurz doporučila?

Komu kurz doporučit? Myslím, že do kurzu vstoupí lidé, kteří hledají informace, vhodného učitele a jsou ochotni na sobě zapracovat.

Pes neposlechne toho, koho se bojí, ale toho, koho respektuje. U Tebe je to postaveno na respektování. Tím se okruh lidí jasně definuje. Kurz doporučuji těm, kdo jsou nebo chtějí vykročit na cestu respektu . Vykročte na ni i se svým psem. Máte šanci.

Světlana Dubnová a Líla

Udělejte si chvilku s neobvykle psanou knihou 
 a získejte pravidelnou inspiraci  k výchově svého psa.

Jak vyzrát na páníčka

(návod pro psa)

Vžijte se na chvíli do role psa a zjistěte,
jak si páníčka bezpečně omotat kolem svých tlapek. 

0
páníčků
ebook rozesmál