Jak na nevyléčitelné záchvaty epilepsie

Jsou to už 2 roky, co jsem se dostala k unikátní patentované směsi konopí, léčivých bylin, rostlinných olejů a vlákniny, který pozitivně ovlivnil epileptické záchvaty u Dína.
Nevěřím moc na zázraky, ale tohle za zázrak považuji.
Proto jsem sepsala tento článek, ve kterém shrnuji fakta o záchvatech a postup zhoršování a pak následný vývoj. A také podnět k zamyšlení, kde se vlastně ten epileptický záchvat vzal.

Tento článek je o vlastní zkušenosti epileptických záchvatů mého psa Dína, které jsem s ním za poslední 4 roky řešila.

Díno, maskot těchto webových stránek, byl pouliční pes v Řecku. Mám ho od roku 2014 od jeho cca 6 měsíců. Něco mezi pudlem, grifonem (v Řecku střapatý pes), kníračem, ohařem.

Když jsem si ho z ulice vzala, musela jsem ihned řešit jeho zdravotní problémy jako byla Leishmania, nevyléčitelný Kalazar a naražené pravé zadní koleno, na které samozřejmě bylo jediné řešení operace. Tu jsem s ním nepodstoupila a jen mu dala čas, aby se sám srovnal a Kalazar byl v počátečním stádiu a Díno se zázračně po chemoterapii uzdravil, nebo spíše Kalazar se dál nerozvíjel. Do teď ho má negativní. Proti Kalazaru jsem ho ale nezačala očkovat.

Dína jsem se po roce rozhodla kastrovat, protože byl těžký útěkář za svými kolegy z ulice a naučenými společnými pochůzkami, hledáním kostí, koček a bůhví čeho! Aby toho nebylo málo, trpěl separační úzkostí, takže v začátku našeho sžívání nebyla nuda.

Byl vždy velmi dominantní a hormóny s ním na cvičáku mezi psy hodně mávaly. Nebyl schopný se koncentrovat na práci a bylo mi tehdá doporučeno, abych ho nechala kastrovat, že ho to zklidní. Býval vždy hodně ve stresu. To já bývala ostatně také. Se studií a tvořením projektu se moje nervozita vytrácela a já jsem postupně získala dovednosti, se kterými pracuji dodnes.

V březnu 2016 přišel 1. epileptický záchvat,

kdy se mi pes svalil na zem a začal s sebou zmítat a nebyl schopný vstát. Vyděšeně na mě koukal a já se ho jednou rukou snažila přidržovat, aby si neublížil a druhou se snažila dostat k telefonu a volat veterináře. Nevěděla jsem, jestli to náhodou není otrava, ale uklidnil mě, protože to by mu od pusy začala jít pěna. Záchvat trval poměrně krátkou dobu cca 2 minuty. Mě to připadalo věčnost.

Udělali jsme veškeré krevní vyšetření. Jeho krevní obraz byl v pořádku. Závěr byl takový, že je to pravděpodobně epilepsie, která je doživotní a nelze vyléčit. Léky se používají ty samé jako u lidí a že je může předepsat až v případě, pokud by se záchvaty opakovaly pravidelně a často, třeba každý měsíc nebo několikrát do měsíce. Proto jsme se dohodli, že to budu nejdříve pozorovat.

Další zachvat měl až v prosinci také 2 min.

V roce 2017 měl záchvaty 3 po 5 min.

Na následující video se podívejte, jak takový záchvat vypadá. Je to opravdu nepříjemné a psychicky náročné jak pro lidi, tak pro psa.

https://www.facebook.com/Delllicius/videos/351636725476272/?t=0

Rok 2018 byl ale dost odlišný. Od začátku roku do října měl už 8 záchvatů, skoro každý měsíc po 10 min.

Četnost i délka záchvatů se výrazně zhoršila z 5 na 15 – 20 minut do odeznění a navíc měl velmi atypický záchvat paralyzaci očí, který nikdo z doktorů nedokázal vysvětlit. Objevoval se skoro celý měsíc a nemohli jsme s tím nic dělat. Nejdelší oční záchvat trval 4h!

Díno venku neviděl a já prostě měla ohromný strach, co se s ním děje. Navíc vypadal znetvořeně ve tváři…! V životě bych neřekla, že lze na chlupatém psu poznat deformaci obličeje. Je!

Konzultovala jsem to se třemi veterináři, z toho jeden byl očním expertem, ale nic v očích po důkladném vyšetření nenašel. Usuzuji z toho, že deformace očí byla způsobena poruchou nervů.

Ráda hledám ve všem souvislosti a hledám odpovědi z různých koutů. Musím se přiznat, že se snažím vyhledávat přírodní zdroje, jak pomoci nejen sobě, ale také svému psu. Proto se ke mně dostala informace o zázračném léčivu z bylin a konopí setého (bez psychotropních látek) a začala jsem pátrat, jak se mohu dostat ke kvalitnímu výrobci v Čechách.

A našla jsem ho!

Jedna má milá kamarádka mi dala odkaz na článek, ve kterém jsem se dozvěděla, že nějaký pan František Bednařík léčí zvířata v Plzeňské zoo a také psy s epileptickými záchvaty. Okamžitě pro mě začla pátrací akce, jak na pana Bednaříka získat telefon. Ale víte jak to chodí, když doopravdy chcete, podaří se vše.

Setkala jsem se s ním nakonec den před svým vystoupením v televizi na ČT1 v pořadu Sama doma.

Nejen, že to je úžasný člověk plný života a síly, ale také plný empatie a dobráctví. Opravdu mi dal jeho zázračné vaničky pro Dína, ale dal mi i jeho speciální mazání a olej k užívání na můj akutní stav nastydlých ledvin a na zánět šlach pravé ruky, pravděpodobně zánět karpálních tunelů. Bolest ruky jsem už 6 měsíců znatelně vnímala a poslední měsíce jsem se v noci budila i bolestí. Věděla jsem, že už budu muset někam jít na vyšetření. Nebyla to ale naštěstí potřeba! Ruku jsem po 4 měsících díky Cannasanu vyléčila!

Zpět ale k Dínovi.

4 měsíce jsem Dínovi pastu podávala. Od prosince 2018 – březen 2019.

Krátce po nasazení léčiva měl Díno ještě jeden záchvat, a proto jsme dávkování doladili a od té doby jsem záchvat nezaznamenala. V dubnu mi pasta došla, takže Díno do října 2019 nic nebral. V srpnu 2018 prodělal jeden záchvat 10 min a další v den příletu do Čech, který byl velmi lehký a kraťoučký, cca 2 min.

Od listopadu 2019 Dínovi pastu zase podávám.

Změna v jeho náladě byla to první, čeho jsem si hned v prvních dnech podáváních všimla. Měla jsem z toho velikánskou radost, protože pro mě je tohle prostě to nejkrásnější, když vidím, že je můj pes šťastný a hravý.

Jenže! V hlavě jsem si stále říkala! Tak byla to Epilepsie nebo ne? A kdy ho to zase svalí do křečí? V jakou chvíli? Budu doma? Co když nebudu? Jak to sám zvládne?

Abych se vrátila i k tomu, proč jsem uvedla link na video se psem v křečích, tak nejen kvůli velmi podobnému průběhu záchvatů u Dína, tak i kvůli důvodu, proč paní video sdílela.

Jejímu psu Lokumu byla veterinářem bez oznámení majitelům podána tableta Simperica proti klíšťatům a blechám. Je to popsáno v detailu příspěvku. U Lokuma byl zasažený nervový systém a bylo jim řečeno, že pes tyto záchvaty bude mít už do konce života. A v této souvislosti mi došlo, že v tom celém může mít dost velikou roli Bravecto (také tableta proti blechám a klíšťatům), kterou jsem Dínovi začala podávat právě zhruba před 3 lety!

Takže, abych svojí zkušenost shrnula, na závěr uvedu i četnost podávání Bravecta, ať si to můžete dát do souvislostí.

Z tohoto důvodu jsem Bravecto přestala Dínovi podávat a snažím se už vyhýbat jakýmkoliv chemickým ampulím, pipetám proti parazitům a hledám přírodní zdroje.

Mám za to, že zázračná pasta Cannasan od pana Bednaříka spravila Dínovi nervovou soustavu natolik, že bude fungovat i bez hrozivých „doživotních“ epileptických záchvatů.

Pastu Cannasan doporučuju všem pejskařům, kteří zažívají se svým psem stejnou bezvýchodnou situaci a hledají funkční  přírodní způsob řešení. Pasta velmi pozitivně reaguje i na jiné závažné zdravotní stavy psů. Pastu si OBJEDNEJTE TADY.

Záchvaty

2016 – 2x epilepsie 2 min (březen, prosinec) (3x Bravecto 20-40 kg)

2017 – 2x epilepsie 5 min (únor, srpen) (2x Bravecto)

2018 – 8x epilepsie 10 min! (skoro každý měsíc!) + nevysvětlitelná paralyzace očí (2x Bravecto)

Léčba

Cannasan – od 29.11. 2018 – 16.12. 2018 – 1x denně
– pak jsem měla pokračovat ob den. Po jednom dni, co jsem vynechala, měl epileptický záchvat 10 min! Po domluvě jsem opět podávala 2x denně.

Od 19.12. – do 5.2. 2019 podávám Cannasan 2x denně!
– bez epilepsie.

Od 6. 2. 2019 – do 30. 4. 2019  podávám 1x denně!
– v této době jsem bohužel začala chodit do práce a nemohu potvrdit, jestli záchvat měl nebo ne, nicméně Díno je stále ve velmi dobrém zdravotním a psychickém stavu.

Od dubna do konce října 2019
– bez podávání Cannasan pasty
14. 8. 2019 – 10 min záchvat
18. 10. 2019 – 2 min velmi lehký záchvat (den příletu do Čech)

Od 4. 11. 2019
– budu podávat pastu 2x denně 14 dní a pak budu dávku postupně snižovat na 1x denně, později třeba ob den.

Co je Cannasan?

Cannasan je přírodní výživový doplněk stravy s patentovanou recepturou, která unikátně kombinuje konopí seté, byliny a přírodní oleje.


Vžijte se na chvíli do role psa
a zjistěte, jak si páníčka bezpečně
omotat kolem svých tlapek.

Zasmějte se s e-knihou

Vaše průvodkyně férovou komunikací se psem. Pomáhám psům a jejich páníčků tak, aby se spolu v důvěře a respektu vždycky domluvili. Napsala jsem zábavnou knihu pro psy, na které si uvědomíte, jak si vás pes krásně omotává kolem svých tlapek. :)
Jak vyzrát na páníčka (návod pro psa)
Příběh o tom, jak vznikl online kurz Psích souvislostí si přečtěte tady>>.

Naučte se rozumět psí řeči, která je klíčem k srdci vašeho psa - důvěře, lásce a respektu. Nahlédněte do online kurzu férové komunikace se psem - k části o Konejšivých signálech. Přístupy jsou Z-DAR-MA.

0
lidí
už signály v řeči psa vidí
Komentáře
 1. Epilepsie napsal:

  Dobrý den , kterou pastu používáte na záchvaty ? Předem děkuji za odpověď

 2. Epilepsie napsal:

  Take potrebuji vedet, kterou pastu pouzivate. Dekuji

 3. epilepsie napsal:

  Já četla o léčbě epilepsie pomocí cbd léků, dokonce je už jeden schválený.. někde jsem slyšela, že by to mohlo pomoci i psům..mrkněte https://www.semena-marihuany.cz/cs/blog/1205-cbd-olej-pri-lecbe-epilepsie-co-rikaji-studie

  • Pavla Polymnia napsal:

   Dobrý den, preparát Cannasan je čistě přírodní výživový doplněk stravy s patentovanou recepturou, která unikátně kombinuje konopí seté, byliny a přírodní oleje. Bez psychotropních látek, bez přítomnosti THC.

 4. Název pasty napsal:

  Dobrý den,

  mohu poprosit o jaký typ pasty se jedná, který Vám působil na epilepsii?

  Předem děkuji.

 5. Sirius-Vendula Fibrichova napsal:

  Dobry den,
  zaujal me Vas článek, chtela bych Vas pozadat o radu, ktereu pastu pouzit, mam pejska 6,5 roku, letos cetne zachvaty epulepsie, braveckto jsem take davala, velmi toho lituji, byli nam dany leky, po kterych je pejsek paralizovany a ja s nimi moc nesouhlasim, pejskovi chci samozřejmě pomoci, ale aby byl s leky v takovem degenerovanem stavu nechci, jen lezi, nevnima, spatne ji atd, hledam tedy neco co by mu pomohlo, ale zaroven mohl fungongovat, mame i dalsi potize, je silny kardiak, pod leky, na srdce uzivame vetmedin a upcard, no a do tretice ma skriplou michu, pricinu mi nikdo nebyl schopen vysvetlit, jen spoustu teorii, ja si myslim, ze si to zpusobyl prave zachvaty v lete jsme jednu noc meli s timto hotove pekle, za noc z niceho nic 17 zachvatu po sobe, pote tyden klid a pak zacal padat na pravou stranu, sla mu sedjrem tlamicka a tak jsme vyrazili na magnetickou rezonanci a vysledek skripla micha mezi obratly na krku, odber mozkomisniho moku tedy nepripadal v uvahu, tak zda je neco genetickeho nevim, sveho pejska nadevse miluji a chtela bych pomoci, pokud by to bylo mozne pastou kanasan byla bych tomu velice rada, je to moc mily spolecnik a hlavne velky bojovnik s chuti zit. Zaslouzi si veskerou podporu a ja mu ji chci doprat, je to male plemeno japan-chin, kluk, nekastrovany, 6,5 roku, vaha 2,4 kg. Navstevujeme 3 veterinare, 2 jsou striktne proti kanasanu, jedna nam dala svoleni, i ja jsem pro volbu setrnejsi léčby, chtela bych Vas tedy poprosit, zda mi poradite nebo zda by bylo mozne se s panem Bednarikem spojit, predem Vam moc dekuji za krasny clanek, podporu a snad i radu a poc pro nas, muj Sirius je velky bojovnik a moc bych mu chtela pomoci. S podekovanim a pozdravem Vendula Fibrichova

  • Pavla Chocholousova napsal:

   Dobrý den,moc mě mrzí tak komplikovaný stav pejska. Píšu Vám detailněji v emailu. Děkuji za napsání. Pavla

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů