Začala útočit na psy i na lidi

???? Dnes jsem pracovala s touto nádhernou pitbulkou.
Je doopravdy kouzelná. Ale! Tak nějak se stalo, že začala útočit na psy a i na lidi.
???? Neměla bych se ji raději bát? Nebojím. A víte proč? Protože vidím ostatní souvislosti.

⚠️ Radili jim, aby si na ni pořídili stahovák, protože neskutečně táhne.
⚠️ Radili jim, aby ji ho pořídili rovnou s hroty, aby ji prý lépe mohli ovládat.
⚠️ Radili jim, aby ji pořídili náhubek, aby měli jistotu.

A víte co mi řekli majitelé? Co máme proboha dělat? Vždyť ona je tak sladká!!!! Milujeme ji. Nechápeme, co se s ní stalo!

Nedávno mi také volá jiný klient a říká. Můj pes z nenadání vystartoval a z ničeho nic zaútočil na jiného psa. Bylo to strašné. Cítila jsem se hrozně. Takový trapas. Vůbec nechápu, že to udělal. Jak je to možné? Nikdy bych nevěřila, že se mi tohle stane. Takový zlatíčko to je. Náš miláček!

A já se začnu ptát… Ptám se a najednou zjišťuji, co všechno souvisí s tím, proč se pes zachoval zrovna takto a přijde mi to zcela logické. Jenže problém je v tom, že samotní majitelé tomu stále nemohou uvěřit. Je pro ně velmi těžké pochopit, že něco se svým psem dělají špatně. Je pro ně velmi těžké si to připustit. Jenže, když už pes zaútočí na jiného psa nebo člověka, tak pak už se to přehlížet nedá.

Moc ráda bych vám pověděla všechny souvislosti, které se těchto případů týkají, abyste lépe pochopili, proč zrovna  těmto lidem se to stalo. Jenže to bohužel nejde takhle veřejně.  Jsou to všechno hodně osobní záležitosti, které nemohu jen tak sdílet.

Pokusím se vám tedy aspoň nastínit, co takovéto případy mohou mít společného. Ale pozor. Nemusí to tak být u všech stejné. Je opravdu tolik různých variant, že se to prostě nedá všechno vypsat univerzálně.

Tito psi většinou mají DOSTATEK:

 • pohodlí
  (vodu, pravidelné jídlo, procházky, bezpečí, svůj pelíšek) ale nemají disciplínu a respekt.
 • lásky a pozornosti,
  ale ne vždy ve správnou chvíli a někdy jim je to až nepříjemné.
 • volného pohybu
  a nebo taky nemají pohyb skoro žádný.
 • soucitného pochopení,
  které je však spíše rozhodí a utvrzuje je v chování, které je nežádoucí.
 • pozornosti,
  bohužel pro majitele, v naprosto nevhodný okamžik.
 • prostoru ve vymýšlení aktivit,
  které zaměstnají jejich mysl, protože po nich jejich páníčci nic moc nechtějí. (A nemyslím zde dobu, kdy odejdou do práce a psu se věnovat logicky nemohou.) Jde spíše o vnitřní lítost vůči psu po nich vůbec něco vyžadovat a chtít.

Nevím, z jakého důvodu mají lidé pocit, že své psy týrají, když po nich něco chtějí. Možná se to stalo trendem, ale zdá se mi, že i toho pozitivního je už příliš. Ono totiž být nonstop pozitivní dá pěkně zabrat. No, nemám pravdu? Však si zkuste být neustále usměvaví. To prostě nejde! Přijde den, chvíle, období, kdy vám není vnitřně nejlépe. Prostě se vše zdá špatné. Je pak těžké se v těchto chvílích chovat stále pozitivně.

No, a to je právě kámen úrazu. Jednou je pro vás největším miláčkem, ale jindy se prostě stane (ne často, ale stane se to), že vám nervy ujedou. Jako by vám došla všechna trpělivost, kterou jste do teď střádali. A pak stačí jedna malá věc a vás to zcela rozhodí. Prostě vám dojdou nervy. Spustí ve vás reakci, které pak později litujete.

Τyto výkyvy ve vašem chování způsobují nerovnováhu a to psa značně mate. V tom je totiž celý ten zádrhel. Lidé pak nejsou schopní ke svému psu normálně mluvit. Mají tendence ho rozmazlovat a jednat s ním jakoby byl jejich dítě. Hlavně, aby se mu nic nestalo a aby mu psychicky neublížili. Nesou si ve vztahu pocit viny. A to je prostě základ pro ztrátu pozice před svým psem. A aniž si toho všimnou, z jejich štěňátka se vyklube pořádná piraňa!

Nedá se nic dělat, už je ale pozdě.

Právě jste zase o kousek narušili vaši vzájemnou důvěru.

Co s tím?

Kdyby na tohle nebylo řešení, tak asi vůbec nevytvořím žádný online kurz, protože by to nemělo smysl. Jenže ono řešení je. Obsahuje sice mnoho souvislostí a ze začátku se může zdát, že se v tom snad ztratíte, ale pokud vydržíte, objevíte svět, který vám přinese vzájemné porozumění.

„Vy totiž můžete znovu vytvořit důvěru, lásku i respekt jeden k druhému.“

Abyste dokázali vidět všechny souvislosti, musíte si uvědomit
4 základní oblasti vašeho vztahu:

 • 1
  Kdo přesně je váš PES
  a co potřebuje k tomu, aby byl šťastný a vyrovnaný.
 • 2
  Co přesně po svém psu chcete
  a jak toho můžete docílit, aby to bylo fér i vůči vašemu psu, ale i vůči vám. Jedině spokojený pán může mít spokojeného psa.
 • 3
  Jak se váš pes přesně cítí,
  když s ním komunikujete, abyste přesně věděli, kdy máte s vaší intenzitou ubrat nebo naopak trochu přitlačit.
 • 4
  Jak s ním komunikovat,
  aby vám rozuměl a reagoval na vás. Jak ho správně motivovat, zda používat pamlsky a jak přesně, aby se to neotočilo proti vám a v neposlední řadě, jak svého psa správně opravovat, povely dokončovat a kdy svoji taktiku zcela změnit a nebrat si to osobně a jet prostě dál.

???? Víte, lidé si neuvědomují, že z jejich roztomilého štěňátka vyrostl dospělý pes. Nevšimli si, že někde dělají zásadní chyby a nevědí, že svého psa nevědomky denně utvrzují v tom, že si může dělat, co chce.

A tak mi přišlo důležité vám říct, že všechny problémy,
které se svým psem máte, začínají především tam někde uvnitř vás.

Je chybou hledat pouze různé metody výcviku a opomíjet sami sebe. To, jak si umíte poradit v různých situacích je pak stěžejní pro to, zda vám pes bude věřit, respektovat a milovat vás.

Stahováky, náhubky, elektrické obojky jsou jen způsoby, jak situaci vyřešit jen KRÁTKODOBĚ.

Je důležité si uvědomit, že ať jsou důvody jakékoliv, jsou bohužel vůči psu sobecké, protože ať chceme nebo ne, do této situace se pes dostal díky člověku.

Máte tedy na výběr. Buďto se ve vaší zdánlivě bezvýchodné situaci rozhodnete pro krátkodobý diskomfort psa (který ovšem nemusí zahrnovat stahováky s hroty) a zároveň budete současně pracovat na tom, abyste odstranily pravé příčiny problému nebo ten diskomfort budete zažívat společně s vaším psem až do konce života, schovaný pod přesvědčením, že jste to náhubkem nebo stahovákem vyřešili. (Zjednodušeně řečeno. Snad mi rozumíte a nebudete mě chytat za slovo. Také si jsem vědoma dalších a dalších variant.)

Také vám chci říci, že pokud si doopravdy přejete svého psa vychovávat pozitivně, samotná metoda vám k tomu nebude stačit. Je přímo nutné, abyste rozuměli ostatním souvislostem právě proto, abyste dokázali zachovat klidnou hlavu.

❤️ „Mým posláním je zachraňovat nevinné psí duše a učit lidi rozumět svým psům, protože oni dělají jen to, co jim je přirozené.“

Přece si nechcete celý život vyčítat, že svému psu nerozumíte. Je jen na vás, zda uděláte ten krok navíc a vstoupíte do svého nitra na dobrodružnou a pravdivou cestu se svým psem.

Čeká na vás svět plný souvislostí, který vás zcela pohltí.

A co víc! Nejen že porozumíte svému psu, ale i psům vašich sousedů. 🙂 Odpadnou vám tak hodiny ztraceného času nad tím, co kdo a jak to dělá špatně, protože pochopíte, že začít musíte jedině sami u sebe.

Chcete, aby vám pes zase věřil? Musíte se pro něj stát takovým partnerem, kterého bude respektovat.

A když to dokážete, změníte celý svět, protože změníte sami sebe. ❤️

A komu bude patřit největší DÍK?

PRÁVĚ VAŠEMU „nebezpečnému“ PSU

S láskou

Pavla a Díno


Vžijte se na chvíli do role psa
a zjistěte, jak si páníčka bezpečně
omotat kolem svých tlapek.

Zasmějte se s e-knihou

 

 

Vaše průvodkyně férovou komunikací se psem. Pomáhám psům a jejich páníčků tak, aby se spolu v důvěře a respektu vždycky domluvili. Napsala jsem zábavnou knihu pro psy, na které si uvědomíte, jak si vás pes krásně omotává kolem svých tlapek. :)
Jak vyzrát na páníčka (návod pro psa)
Příběh o tom, jak vznikl online kurz Psích souvislostí si přečtěte tady>>.

Naučte se rozumět psí řeči, která je klíčem k srdci vašeho psa - důvěře, lásce a respektu. Nahlédněte do online kurzu férové komunikace se psem - k části o Konejšivých signálech. Přístupy jsou Z-DAR-MA.

0
lidí
už signály v řeči psa vidí
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů