Když už si fakt nevíte se svým psem rady

Máte prostě chuť dát cokoliv za to, abyste už jednou pro vždy věděli, co se svým psem máte nebo nemáte dělat a měli klid, že víte, co děláte a proč?

Abyste se vyznali v jeho náladách a uměli na jeho chování s klidem reagovat a ne, aby vás vytočil skoro na každé procházce včetně lidí, kteří prostě vůbec nerozumí tomu, čím si právě teď procházíte.

Oni si snad dokonce myslí, že vám to je jedno. Není, protože děláte, co můžete.

Uvnitř vás to zuří. Chcete prostě vědět víc, ale nevíte jak a kde informace hledat. Chcete už konečně rozumět, jak to ti zkušení pejskaři a profesionálové dělají, že je každý pes bedlivě při práci sleduje, vnímá a poslouchá.

A toho vašeho vidí třeba jen pár chvil a pes se z nich může zbláznit!

No, to vy se také můžete zbláznit. Tolik se svému psu věnujete a děláte pro něj první poslední a on vás má totál na háku!

Neposlouchá, jančí a trojčí, dělá si co chce a ještě před zraky ostatních pejskařů. Studem se můžete propadnout. Vypařit se by bylo jediné geniální řešení.

On si z vás snad utahuje nebo co! Na cvičáku poslouchá jak hodinky a jakmile “ring” opustí, je jak z divokých vajec. Už toho vážně máte dost.

Nebo snad nemáte vůbec čas se svým psem někam docházet a jste zoufalí z toho, že není nikdo, kdo by vám v klidu vše vysvětlil a naučil, aniž byste měli pocit, že jste mimozemšťan.

Nebo ve vašem okolí prostě nic takového neexistuje!

Vím, že všichni nemáte možnost se svému psu věnovat aktivně, někam s ním chodit a zjišťovat, jak se svým psem správně komunikovat. 

Umím si představit, že na to prostě v týhle době nemáte čas!

 • Jenže, psa máte a milujete ho a moc si přejete, abyste mu už jednou pro vždy rozuměli a dokázali se s ním domluvit, aby vás poslouchal a vy s ním nemuseli zažívat nepříjemné situace ztrapnění před ostatními.
 • Možná, že už jste navštívili několik odborníků, ale váš problém stále přetrvává.
 • Váš pes je možná skvělý na cvičáku, ale mimo něj si dělá, co chce a to vás značně frustruje.
 • Už dávno víte, že chyba je ve vás, ale přesně nevíte, co máte změnit a vlastně ani nevíte proč, protože vám prostě chybí ostatní souvislosti, které vám nikdo nemá čas vysvětlovat nebo o nich snad ani nevíte.

Místo toho se vám nabízejí různá řešení a každé je o něco chytřejší, než to předchozí, ale u každého vždycky narazíte na další ALE!

Stále vám něco chybí a do výchovy a výcviku psa se zamotáváte čím dál víc. Prostě se v té směsi nabídek začínáte ztrácet a už nevíte, jak se ukotvit a čemu věřit.

Existuje z tohodle nějaká cesta ven?

No jasně, že ano!

Vymyslela jsem ji pro vás. 

Psí souvislosti jsou fakt tolik propojené a obsáhlé a přitom jsou ve vztahu se psem tak důležité, že ani není možné předat vám je na soukromých lekcích, byť individuálních.

Nejde tady ani tak o způsob řešení konkrétních problémů – důsledků, ale o nalezení příčiny, proč ty problémy vlastně vznikají a co teda máte ve vašem chování změnit, abyste změnili i chování svého psa a problémům spíše předcházeli a uměli je odstraňovat.

Abyste dokázali rozlišit, jestli to je ještě váš problém, nebo to souvisí s charakterem vašeho psa a jak tedy na jeho chování máte reagovat.

Většinou něco se svým psem řešíte až tehdy, když už si vážně nevíte rady a když už je tak trochu pozdě. O to je pak těžší hledat někoho, kdo má zrovna čas vás zachraňovat. Natož vám vysvětlovat všechny ostatní souvislosti, které jsou spojené s vaším problémem a které třeba spouští ještě další řetězec jiných problémů.

A proto asi čtete tenhle článek, protože jste zvědaví, jestli vám jsem schopná pomoci.

„Jsem, ale jen za předpokladu, že víte, do čeho vstupujete.“

Nemám pro vás totiž žádný extra rychlý instantní návod, ač bych si moc přála, aby něco takového existovalo.

Nemám ani novou metodu, jak na vaše problémy, i když budete překvapení, jak se dá se svým psem lehce komunikovat.

Mám pro vás investici do vzdělání. Nabízím vám cestu poznání, díky které porozumíte všem souvislostem, které vám dosud chybí.

Díky kterým dostanete přímo “řidičák na psa” nebo si poskládáte nádherný obra z puclí.

Je to obsáhlý online kurz.

Je pro úplné začátečníky i pro pokročilé.

Nabízím vám kotvuuvědomění, kde se se svým psem nacházíte a možnost se znovu nadechnout a odrazit od pevných základů.

Ať máte psa papírového nebo čistokrevného oříška, štěně nebo dospělého psa.

Nechápete, proč svého nynějšího psa nezvládáte, když jste s těmi předchozími nikdy problémy neměli?

 Jsou tady 2 zásadní faktory a pak i třetí.

Jste to vyváš pes.

Abyste porozuměli, jakým způsobem se svým psem můžete komunikovat, musíte rozumět svému psu a sami sobě ve vztahu s ním.

Abyste s ním mohli férově komunikovat, musíte rozumět jeho psí řeči a způsobu, jakým se pes učí, komunikuje.

Je to celá hromada souvislostí, ve které se člověk může lehce zamotat.

Bez pochopení všech těhle souvislostí, je prakticky nemožné získat klid na duši v každodenní komunikaci a zvládat své emoce, když se něco nedaří.

A pak se to dá ještě rozšířit na vy, váš pesváš cvičitel.

 1. Nemůžete se srovnávat s ostatními pejskaři, protože jste každý na jiné úrovni zkušeností a to i přesto, že jste na cvičáku zařazení ve stejné skupině.
 1. Nemůžete srovnávat vašeho psa s jinými (ani s těmi vašimi předchozími), protože každý pes je originál a psi se takhle prostě srovnávat nedají. A to ani v případě stejného plemene nebo sourozeneckých vazeb. Je to něco jako s dětmi. Ty se také nedají srovnávat.
 1. Ve skupině, ani na individuálních hodinách nemůžete získat dostatečně ucelené informace, které potřebujete k tomu, abyste se mohli později sami rozhodovat o tom, jakou strategii použijete a co přesně vám chybí, když pes nedělá, co chcete.

Můžete po dávkách dostávat dobré rady, ale bude pro vás velmi těžké všechny tyhle rady slepovat do srozumitelného celku a později se k nim vracet.

Takže pokud vám to někde drhne, nevzdávejte to a zkuste se zaměřit na to,

 • co o svém psu víte,
 • jak to sami máte vůči němu nastavené,
 • jestli mu rozumíte a
 • co vám pes svou psí řečí sděluje.

Pokud už teď vnímáte, že se v určitých oblastech ztrácíte, tak to jsou přesně ty souvislosti, které vám chybí, abyste tomu celému mohli porozumět.

Vašeho psa znáte nejlépe vy sami. Vás samotné znáte nejlépe  také jen vy sami. Jste to tedy jedině vy, kdo musí přijít na to, kde je ten zádrhel.

„Strašně moc ráda bych vám dala nějakou skvělou metodu a odpověď na tohle vše v nějakém super krátkém ebooku, ale ono to nejde.“

A tak jsem hodně přemýšlela, jak vám mám tohle vědění o psech předat, abyste sami dokázali najít řešení a přesně věděli, v čem chybujete a proč a třeba, abyste do psích škol chodili už jen s radostí a pilovali vše do praxe.

Přeci jen, když má člověk vedení, tak jde všechno lépe.

Mohu vám tedy pomoci, jak si v tom všem udělat pořádek, jak být skvělým parťákem pro vašeho psa a jak může být váš pes skvělým parťákem pro vás.

Nebudete na to sami, ale spolu s Dínem vás podpoříme a provedeme vás vaší jedinečnou cestou a ukážeme vám, jak si nastavit takové základy, abyste se od nich mohli vždy pevně odrazit.

Veškeré informace o online kurzu naleznete po kliknutí na odkaz tady níže.

Online kurz pro lepší komunikaci se psem

S láskou

Pavla a Díno

Vaše průvodkyně férovou komunikací se psem. Pomáhám psům a jejich páníčků tak, aby se spolu v důvěře a respektu vždycky domluvili. Napsala jsem zábavnou knihu pro psy, na které si uvědomíte, jak si vás pes krásně omotává kolem svých tlapek. :)
Jak vyzrát na páníčka (návod pro psa)
Příběh o tom, jak vznikl online kurz Psích souvislostí si přečtěte tady>>.

Naučte se rozumět psí řeči, která je klíčem k srdci vašeho psa - důvěře, lásce a respektu. Nahlédněte do online kurzu férové komunikace se psem - k části o Konejšivých signálech. Přístupy jsou Z-DAR-MA.

0
lidí
už signály v řeči psa vidí
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů