Díno vypráví, jak se napíchl na hřebík

Hej, HAF! Kamarádi, HAFANI!

Jsem se o Vánocích napíchl na hřebík a to jako doslova.

Zrovna mě páníček hned po příjezdu k babičce a dědovi vzal na první procházku do parku a já si to napelášil přímo na hřebík.

Že jsem slepej? No to nejsem. Byla tma jak v pytli a můj páníček je dobrodruh. V tomhle parku v noci nesvítí. Je to ale jeden z nejkrásnějších lesoparků v Řecku. Stromy, které vypráví pohádky o psích setkáních, tráva, která nenechá ani jednoho psího detektiva nečinným a voda, která je tak ledová, že si do ní minimálně musíte šlápnout, protože jinak byste tomu nevěřili!

Jsem měl takovou radost, že jsem trávníky sběhal sem a tam s čumákem pořádně u země, aby mi neunikly žádné novinky! A hurá na most přes řeku.

Kruci, jauvaj! Co to je?!! Nemohu se hýbat, něco mi drží nohu, nedokážu chápat, co se děje, panikařím.

Přichází můj pán, ale to já nevím! Bolestí koušu kolem sebe, kousnu i jeho.

Po chvíli si uvědomím, že je to on. Je mi příjemné, jak mě pevně drží, abych sebou neškubal. Konečně začínám vnímat, co se děje. Je u mě můj pán a drží mě, cítím jeho oporu. Kruci, to bolí, jak čert, ale už nekoušu. Snažím se uvolnit, ale jde to těžko, pán zkoumá, co se stalo.

V té tmě není nic vidět, natož já! Nechápe, co se děje.

Trvá to šíleně dlouho! Konečně mi sjíždí dlaní po zádi k nohám. Nahmatává mi zadní nohu a asi už pochopil. Jsem do slova a do písmene napíchnutý na hřebík! Trochu mou nohu povytáhne opačným směrem, než jsem se doposud snažil já. Někdy mě fascinuje, jaké mají lidi nápady. Jsem rád, že jsem se jim naučil důvěřovat, protože jsem konečně volný.

Kulhám, bolí to jak čert! Hele, v klidu Broku! Na omdlení bych musel ztratit více krve, takže jsem v poho.

Nicméně se během chvíle ocitám u té paní v plášti. Můj pán je stále se mnou. Teď mě opět pevně drží a já ani nedutám. Zase ta bolest, ale věřím mu.

Zvládl jsem to bez uspání! Mám dva stehy na noze a teď mě čeká vysvětlit to páníčce. Ta nebude moc nadšená! Už ji vidím, jak do mého zachránce zapíchne ostrý pohled. Hmm, budu se muset za něj tentokrát přimluvit!

Na této fotce už mám týden nohu v cajku, ale i tak se mi nechtělo pózovat. Na nohy jsem háklivej! Navíc už je to týden po a to už není ono!

Každopádně si dávejte bacha, kam běžíte. A hlavně po tmě! HAF!

Díno


Vžijte se na chvíli do role psa
a zjistěte, jak si páníčka bezpečně
omotat kolem svých tlapek.

Zasmějte se s e-knihou

 

Vaše průvodkyně férovou komunikací se psem. Pomáhám psům a jejich páníčků tak, aby se spolu v důvěře a respektu vždycky domluvili. Napsala jsem zábavnou knihu pro psy, na které si uvědomíte, jak si vás pes krásně omotává kolem svých tlapek. :)
Jak vyzrát na páníčka (návod pro psa)
Příběh o tom, jak vznikl online kurz Psích souvislostí si přečtěte tady>>.

Naučte se rozumět psí řeči, která je klíčem k srdci vašeho psa - důvěře, lásce a respektu. Nahlédněte do online kurzu férové komunikace se psem - k části o Konejšivých signálech. Přístupy jsou Z-DAR-MA.

0
lidí
už signály v řeči psa vidí
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů