Příběh Češky žijící v Řecku aneb Vztah se psem na 100%

 
Originál tohoto článku je na www.cesivrecku.cz

Vyprávím příběh, jak jsem se ve svých 30 letech, otevřela možnosti pracovat se psy a jak jsem vykročila tímto směrem.

Netušila jsem, že mě čeká postupné skládání dávno zapomenutého obrazu. Hledání jednotlivých dílků, které do sebe zapadají jako puzzle, mě nepřestává fascinovat. Práce se psy je pro mě najednou pochopitelná a jen znovu objevuji schopnosti, které už vlastně dávno mám.

Začala jsem od naprosté nuly, v cizí zemi, bez zkušenností a dlouholeté praxe na cvičáku. Bez jasné představy, kde vlastně začít.

Celý příběh o tom, jak jsem v Řecku s kynologií začala, si můžete přečíst zde…

Jmenuji se Pavla Polymnia Chocholoušová. V Řecku jsem začala nový život, který mi dovolil splnit si můj dávno zapomenutý sen – pracovat se psy. Žiji v Athénách v Olympijské vesnici blízko Thrakomakedones a kvůli příbuzným se pohybuji i na severu Řecka v Naouse. Mám 6 letou dceru.

DínoDinosaurus býval pouliční pes, který se stal tváří mého webu a mým průvodcem na cestě za kynologií nejen v on-line světě. Právě poslední 3 roky jsem pracovala na projektu, ze kterého se nakonec vyklubal on-line kurz na vztah se psem.

Dostala jsem se tak do zajímavé patové situace, kdy Češi chtěli, abych byla více v Česku a Řeci zase chtěli rozumět článkům, knihám a kurzu, který jsem pro české pejskaře vytvořila.

Dříve mě to hodně trápilo, ale nyní vím, že tohle je právě má cesta. Řecko mi dalo něco, co by mi Čechy nikdy neumožnily. Čeští klienti mi naopak rozumí tak, jak mi Řeci rozumět nemohou. Oba národy jsou tak rozdílné. A já věřím, že mohu svým vhledem pomoci na obou stranách. Postupně tak propojuji nemožné s možným.

Přála bych si být prospěšná všem, kteří touží být ve vztahu se svým psem spokojení. Kurz jsem vytvořila pro ty, kdo vnímají, že mají na chování psa zásadní vliv. Pro ty, kteří mají odvahu skrze sebe pomoci svému psu a naopak skrze svého psa, pochopit lépe sami sebe.

V Řecku, ale i v Čechách nabízím osobní konzultace. V on-line světě nabízím mimo zmíněný on-line kurz také e-book ke stažení zdarma a nabízím psí Skype konzultaci.

Na svém webu mám taktéž zřízený blog, kam vkládám články na téma vztahu se psem.

Mým posláním je předávat ve vztahu se psem neviditelné. Pomocí on-line kurzu jsem vytvořila celek, díky kterému uvidíte všechny souvislosti.

Proč psí souvislosti?

  • Věřím, že je vše se vším propojené.
  • Nic neexistuje jen tak, samo od sebe.
  • Vše má své opodstatnění a vysvětlení.
  • Ne vše je ale rozpoznatelné hned a ne na vše najdete odpovědi snadno.

Věřím, že to, co se nám děje, má své důležité poslání. Každý pes je na správném místě a ve správné rodině. Že pes je pro každého z nás osobní výzvou stát se lepšími. Záleží jen na nás, zda svou výzvu od života přijmeme a vyřešíme ji.

„Pes se pro mne stal takovým nástrojem neboli médiem. Skrze psa vám dokážu pomoci. Ano vám. Jste to totiž vy, kdo vztah se psem řídí a může ovlivnit nebo změnit.”

Pokud s pejskem máte trápení, musíte nejdříve porozumět tomu, co přesně od něj sami chcete. Jaké jsou vaše představy a přání. Jsou totožné s realitou? Co vám přesně vadí a jakým způsobem to můžete změnit. Co jste ochotni ve svém životě změnit, abyste našli společnou řeč? Co už ne? To jsou otázky, na které byste měli znát odpovědi.

Je velmi důležité správně rozumět psí řeči, abyste se s pejskem mohli férově domluvit. To je ve vztahu naprosto základní a zásadní. Porozumění řeči nádherně vysvětluji v kurzu pomocí autentických videí s pouličními psy.

Pes je lidmi často polidšťován. Člověk se pak může sám dostat do nesnází, když se mu vztah vymkne z kontroly a pes začne být útočný nebo nezvladatelný.

Změnou svého postoje vůči psu měníte chování svého psa. To jsou souvislosti, které vidím a které lidi učím.

Silně vnímám, že je vše se vším propojené. Proto psí souvislosti.

Když porozumíte vztahu se psem, přijde klid, pochopení a nadhled v situacích, které jsou pro vás hůře zvladatelné.

Pochopením souvislostí pro vás nic nebude překážkou, protože budete rozumět nejen svému psu, ale i sami sobě ve vztahu s ním.

„Pes je zrcadlem vašich vnitřních nastaveních.”

Pomáhám lidem pochopit, jakým způsobem toto zrcadlo funguje.
Psí průvodkyně Pavla Polymnia a Díno Dinosaurus


Vžijte se na chvíli do role psa
a zjistěte, jak si páníčka bezpečně
omotat kolem svých tlapek.

Zasmějte se s e-knihou

Vaše průvodkyně férovou komunikací se psem. Pomáhám psům a jejich páníčků tak, aby se spolu v důvěře a respektu vždycky domluvili. Napsala jsem zábavnou knihu pro psy, na které si uvědomíte, jak si vás pes krásně omotává kolem svých tlapek. :)
Jak vyzrát na páníčka (návod pro psa)
Příběh o tom, jak vznikl online kurz Psích souvislostí si přečtěte tady>>.

Naučte se rozumět psí řeči, která je klíčem k srdci vašeho psa - důvěře, lásce a respektu. Nahlédněte do online kurzu férové komunikace se psem - k části o Konejšivých signálech. Přístupy jsou Z-DAR-MA.

0
lidí
už signály v řeči psa vidí
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů