Díno vypráví, jak k nám přišla střeštěná bíglice na převýchovu

Asi před měsícem k nám domů přišla nová adeptka na převýchovu. Ztřeštěná bíglice. Hned mi bylo jasné wo co go, a tak jsem ji hned ze začátku dal jasně najevo, že u nás doma je klid a žádný Lunapark! Čímž jsem si u páničky vysloužil ohromnou pochvalu, jak jsem šikový.

Teda, musím vám říct, že to pro moji páničku byla docela fuška zkrotit tuhle divošku. Nicméně jsem ji výrazně pomáhal. Doufám, že ji je jasné, že beze mě by to rozhodně nezvládla.

Venku jsem ji byl jasným příkladem, jak se chodí na vodítku, jak se přibíhá na zavolání. To jsem samozřejmě musel stihnou dvojnásobně rychleji, než normálně, protože jsem byl na volno a Luna na vodítku, tedy byl jsem o značný kus dále od páničky.

Párkrát jsem to nedobrzdil, ale i tak jsem byl vždy první a mohl být tak zářným příkladem. Mezi námi: dělal jsem to hlavně kvůli tomu pamlsku, který při výcviku s Lunou měla pánička neustále u sebe. Takže bylo jasné, že si svým snažením vysloužím také nějakou odměnu. Jasně, že se mi to vyplatilo. Neměla srdce na to mě ignorovat, i když to občas krutě dělala! Já to žrádlo prostě miluju!

Také musím zmínit pomoc mých pouličních kamarádů, které Luně dali jasně na jevo, že je prostě mimo rovnováhu.

Luna to zvládla

Luna u nás byla 14 dnů a nakonec se z nás stali kamarádi, i když mi ze začátku dost lezla svým chováním na nervy.

Byla fakt k nezastavení. Do všeho strkala nos. Všechno chtěla očuchat, prozkoumat, zničit, rozžvejkat, vyhodit do vzduchu, tajně ukrást, no prostě dělala, co mohla, jen aby na sebe upozornila.

Chudinka malá, vůbec netušila, jak se odpočívá, jen tak NIC NEDĚLÁ. To já umím skvěle. Byla z toho svého ustavičného pobíhání celá ve stresu. Její kůže a tělo bylo napjaté, oči vykulené a prostě celkově byla bez zastavení. A ani nemluvím o jejím etickém chování. Hrr na žrádlo, vyprazdňování doma, neurvalé nonstop štěkání, no prostě děs. Vše se ale naučila čipera jedna během 14 dnů.

Pak přišla pro páničku ta druhá část. Naučit vše majitele. Ze začátku se zdálo, že je to nemožné. Páničku z toho jímaly mrákoty, ale byl jsem vždy po ruce, abych ji ujistil, že i nemožné, je možné, jen když se trochu chce. Jen si musí více věřit.

Občas ji nechám, ať se v tom sama poplácá. Většinou se naštve a pak je schopná vymyslet dokonalé řešení. A tak vymyslela důmyslný strategický plán, jak postupně celou rodinu nalomit a ukázat jim, že to jde i jinak.

Majitelé Luny to zvládli

Ta moje pánička je tak střelená, že pořád hledá nějaké psí souvislosti a objevuje v nich pravé příčiny našeho chování. Je to docela fajn, protože už nehledá chyby ve mě, ale v sobě, a to je boží, protože ty průšvihy pak nakonec padají na její hlavu. V závěru mám klid, protože si sama vyřeší, v čem chybovala a já ji na to pak nemusím nějakou lumpárnou upozorňovat.

A tak se stalo, že i majitelé Luny pochopili, že všechny ty její lumpárny mají v režiji oni sami a postavili se k tomu zcela po novu a zodpovědně. Táhnou za jeden provaz a je úžasné vidět, jak to Luně prospívá. Teď už potkávám ne šíleného psa, ale veselou psí kamarádku.

Mrkněte se na Projekt Vztah se psem na 100 %, který pro vás pánička vytvořila, aby vám ty vaši hafani neskákali po hlavách, ale byli z nich skvělí pohodoví společníci. Jako já, že.

Pečeme cukroví

A protože jsou Vánoce, tak jsem se rozhodl pro ni upéct nějaké to psí cukroví a poslat ji vánoční dárek, protože se fakt snažila a protože ji mám rád.

Pánička byla tak hodná, že mi pomohla. Našel jsem pro vás ten naprosto nejjednodušší recept, čichejte:

  • Dva hrnky celozrnné mouky (Jasně, že BIO!)
  • 2 skleničky žrádla pro mimina (První obědy pro mimina, hovězí, kuřecí, co v krámě najdete. Je to pro mimina, tak je to vlastně také BIO 🙂

Právě děsně jednoduché.

  • Mouku a ty přesnídávky smícháte dohromady do tuhého těsta.
  • Přidejte mouku, pokud je to moc vláčné,
  • přidejte vodu, pokud je to moc tuhé.

Dejte předehřát troubu na 180°C. Mezitím si těsto rozdělte na menší části. Udělejte placku a vykrojte si jeden plech formičky kost nebo vánočního stromečku.

Jestli se vám chce patlat s tím ostatním, udělejte si takhle i zbytek těsta. Já už jsem neměl čas, tak jsem si vyválel takový hady, který jsem nakrojil nožem, aby se pak dobře lámaly na kousky.

No, a dal jsem to do trouby na 25 minut péct.

Uskladníte je nejlépe v uzavřené nádobě a sníte je nejlépe hned, teda postupně, takže zbytek dáte do špajzu, pokud bude konzumace rychlá nebo do lednice a nebo i do mrazáku. Záleží na tom, jakou rychlostí vám páníček cukroví povolí spořádat.

Musel jsem samozřejmě ochutnat. Asi bych je sežral všechny sám, kdyby mi pánička nepřipomněla, že to psí cukroví dělám přece pro Lunu!

No jo no! – HA HA 🙂

Psí kamarádství

Mám ji přeci jen rád, i když mi ještě pořád občas kouše do nohou, když se teď venku potkáme. Jsem ji vlastně vděčný za to, že díky ní jsem měl možnost prozkoumat nové oblasti a také mě tak trochu naučila hrát si a lítat radostí jen tak a kousat se a šťouchat se. Prostě to byla zábava ji mít na čas u nás.

Mějte se rádi a nezapomínejte na své kamarády.

Krásné svátky Vánoční vám přeje

Díno. HAF!


Vžijte se na chvíli do role psa
a zjistěte, jak si páníčka bezpečně
omotat kolem svých tlapek.

Zasmějte se s e-knihou

Vaše průvodkyně férovou komunikací se psem. Pomáhám psům a jejich páníčků tak, aby se spolu v důvěře a respektu vždycky domluvili. Napsala jsem zábavnou knihu pro psy, na které si uvědomíte, jak si vás pes krásně omotává kolem svých tlapek. :)
Jak vyzrát na páníčka (návod pro psa)
Příběh o tom, jak vznikl online kurz Psích souvislostí si přečtěte tady>>.

Naučte se rozumět psí řeči, která je klíčem k srdci vašeho psa - důvěře, lásce a respektu. Nahlédněte do online kurzu férové komunikace se psem - k části o Konejšivých signálech. Přístupy jsou Z-DAR-MA.

0
lidí
už signály v řeči psa vidí
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů